Biodynamiczne podejście w terapii czaszkowo-krzyżowej proponuje pracę wielowymiarową, zarówno na poziomie anatomii i fizjologii człowieka,jak i na poziomie ludzkiego potencjału.W pracy terapeutycznej za pomocą tej metody bada się ciągłość procesów życiowych od naciągniętych tkanek i znikających traum,do ruchu płynów w organizmie i pierwowzoru energetycznego,który odpowiada za funkcjonowanie wszystkich płynów i tkanek.Terapia pozwala się przekonać,w jaki sposób w organizmie manifestuje się zdrowie i choroba,jakie znaczenie mają emocje i pobudzenie układu nerwowego u pacjentów.
Terapeuta pracując na systemie czaszkowo-krzyżowym obserwuje za pomocą bardzo lekkiego dotyku nieprawidłowe napięcia tkanki nie tylko w czaszce, kręgosłupie i oponie twardej, ale pośrednio również w całym ciele wykorzystując zjawisko ciągłości tkanki łącznej i sprzężeń zwrotnych w jej systemie napięciowym. Poprzez ów delikatny dotyk (pacjent jest ubrany) terapeuta równoważy te nieprawidłowe napięcia zapisane w szkielecie, mięśniach, stawach i powięziach.
Istotą terapii jest założenie, że w każdym nawet najbardziej okaleczonym i obarczonym chorobami organizmie istnieją mechanizmy kompensacyjne (np. hologram zdrowia utrwalony w pulsacji Pierwotnego Oddechu Życia), które można zmobilizować.
Regulacja systemu czaszkowo – krzyżowego jest właśnie impulsem do wyzwolenia tych wewnętrznych sił organizmu dla utrzymania lub powrotu do równowagi.
Stąd możliwość pracy z pacjentem w każdym wieku – od okresu noworodkowego a nawet płodowego aż po wiek podeszły, gdzie kontakt z chorym bywa utrudniony z uwagi na zmiany organiczne mózgu.
Terapia pomaga:
[lists layout=”half” style=”style3″]
- wyciszyć niespokojny umysł,
- rozluźnić napięcia mięśniowe,
- zrelaksować się,
- zregenerować siły.
[/lists]Terapia czaszkowo-krzyżowa to metoda skuteczna w przypadku:
[lists layout=”half” style=”style3″]
- nerwic i zaburzeń emocjonalnych,
- nadpobudliwości,
- trudności z koncentracją uwagi u dzieci i dorosłych,
- zaburzeń hormonalnych,
- chronicznych bóli i nerwobóli,
- skłonności do przeziębień i chorób infekcyjnych.
[/lists]
Terapia ta daje znakomite wyniki we wspieraniu leczenia wielu dolegliwości:
[lists layout=”half” style=”style3″]
- kręgosłupa i stawów, serca,
- naderwanych mięśni,
- kontuzji,
- wad wzroku i układu krążenia,
- układu pokarmowego,
- nerek,
- pęcherza moczowego,
- problemów laryngologicznych,
- migren.
[/lists]